Ukážka ako predávať bitcoin na stránke blockchain

Blockchain pôsobí na luxemburskej doméne, obchodovanie pribieha prostredníctvom dánskej banky a bitcoiny sú kupované prostredníctvom platformy coinfy.

Limity na predaj bitcoinu sú minimálne 50 eur a maximálne 300 eur. Po overení identity (obsahuje aj nahranie dokladu ako napr. občianskeho preukazu) je možné nakupovať aj za 1 000 eur za deň. Dokonca po jednom nákupe za 1000 eur, sa denný limit posunie až na 10 000 euro. Poplatky sú nastavené na 3% pri nákupe kreditnou/ debetnou kartou, bitcoiny prídu cca do jednej hodiny. Pri nákupe bankovým prevodom je poplatok len 0,25%, príchod bitcoinov potom trvá 2-3 dni.

Ukážka limitu na predaj:

sell btc limit

 

Postup ako predať bitcoin na blockchain:

  1. Po prihlásení kliknete na „BUY & SELL BITCOIN“ v ľavej časti menu.

buy/sell btc on blockchain

 

2. Následne sa prekliknete na časť „SELL BITCOIN„.

sell btc limit

 

A teraz pôjde všetko jednoducho. Zadáte sumu a kliknete na „Sell bitcoin“ (predať bitcoin). Minimálne množstvo na predaj je 50 eur. Pred overením identity je možné predať maximálne bitcoin v hodnote 1000 eur za rok. Po overení identity sa denný limit na predaj zvýši až na 10 000 eur. Pri predaji budete znova vystavený poplatku 3-tej strane, v tomto prípade dánskej banke.

Ak by vám ročný limit 1 000 eur nestačil, dá sa navýšiť. Ale keďže má EÚ potrebu sledovať transakcie, budete musieť potvrdiť svoju identitu. Ak ste ju už potvrdili pre stránku blockchain, nemusíte tak robiť znovu. Pre overenie identity zadáte vyššie množstvo ako je váš ročný limit, vyzvú vás na zadanie telefónneho čísla. Následne vám zašlú overovací kód formou sms na vaše telefónne číslo. Po jeho zadaní vás vyzvú na doplnenie mena, priezviska a roku narodenia, na overenie vašej identity. Následne požadujú adresu trvalého bydliska. V druhom kroku a v poslednom treťom kroku dokonca na naskenovaný občiansky preukaz, pas alebo vodičský preukaz. To všetko kvôli nariadeniam, ktoré majú zabraňovať príjmu z nelegálnych činností.

Prajeme veľa úspešných obchodov

success