Bitcoin je aktuálne veľmi populárny a veľa ľudí sa o ňom snaží dozvedieť čo najviac. Naráža pritom na kopec ponúk ako získať bitcoin zdarma a iné. Často ide o pasce a spôsob, ako z vás dostať peniaze, prípadne citlivé informácie. Je teda nutné dávať dobrý pozor na takéto podvody – „Scam„.

Ponzi-Scheme-Scam

 

Bitcoiny sú zaujímavou témou, no málo komu sa do nich chce investovať, ak je web plný nástrah. Už sme zmeškali dobu, keď stál bitcoin pred pár rokmi 10 eur. Dnes sa jeho cena pohybuje v tisícoch eur a odhaduje sa, že porastie až na desaťtisíce. Najlepšie by bolo, ak by nám niekto dal BTC zadarmo. Tento fakt využíva kopec stránok, a tak rastú ako huby po daždi. Väčšinou ide o podvody, pri ktorých behom pár týždňov alebo mesiacov zmiznú aj s vašimi peniazmi. Niektoré stránky, ak sa aj snažia poctivo vyplácať bitcoiny, ale boli veľmi štedré, aby nalákali ľudí, cena bitcoinu v roku 2017 ich položila na kolená. Rozhodol som sa týmto stránkam venovať a založil som si účet na niekoľkých z nich. Najspoľahlivejšia stránka, kde sa dajú získať nejaké bitcoiny zdarma a ktorá funguje už vyše 5 rokov je freebitcoin.

Pri podvodných stránkach sa obrázky na ich webovej stránke dajú ľahko vygoogliť. Často firma neexistuje alebo nefiguruje na adrese uvedenej na ich stránke.

bitcoin-cloud-mining-scams

Ak je niečo príliš dobré na to, aby to bola pravda, na 99% to je podvod. Ako stránky, ktoré vám zdvojnásobia bitcoin behom 24 hodín. Niekedy pri malom množstve to ešte môže fungovať, lebo počítajú že to len skúšate a na druhý krát vložíte väčšie množstvo. Preto buďte opatrní a stále si pred tým, ako niekde pošlete peniaze alebo bitcoiny, skúste vyhľadať recenzie na danú stránku alebo firmu. Najbezpečnejší spôsob je ich nakúpiť na overenej stránke a nechať poležať u vás v peňaženke.

Ak vlastníte väčšie množstvo bitcoinov, je vhodné ich uchovanie v bezpečí pomocou bitcoin trezoru.

bitcoin trezor