Bitcoin peňaženka

Bitcoin peňaženka je miesto, kde si môžete odkladať svoje bitcoiny. Je to niečo ako bankový účet, kde máte istý obnos peňazí. Z bitcoin peňaženky si môžete vygenerovať a skopírovať  bitcoin adresu, vďaka ktorej vám budú ostatní posielať bitcoiny a tie sa zobrazia vo vašej peňaženke.

bitcoin peňaženka

Adresu vašej peňaženky nedávajte nikomu, je len vaša. Stále keď chcete, aby vám niekto poslal BTC, pošlite mu len bitcoin(BTC) adresu. Adresa by mala byť za každým vygenerovaním iná. Môžete použiť jednu adresu aj viackrát na posielanie, ale zväčša sa použije len raz a potom si už generujte novú, aby ste po sebe nezanechávali elektronickú stopu. Získajte teraz jednoducho bitcoin adresu vytvorením účtu na jednej z nižšie uvedených online bitcoin peňaženiek.

Bitcoin sa dá nainštalovať do PC ako program/aplikácia. Najjednoduchšia možnosť je využiť služby tretích stránok a vytvoriť si online bitcoin peňaženku. Budete ju mať takto prístupnú z ktoréhokoľvek miesta na svete.

Medzi najznámejšie online peňaženky patria:

  1. Coinbase 
  2. Blockchain
  3. Localbitcoins

Každej z týchto stránok venujeme vlastnú rubriku, kde ukážeme ako si vytvoriť bitcoin peňaženku a stručný prehľad čo jednotlivé stránky obsahujú. Na príkladoch ukážeme ako sa dá bitcoin nakúpiť alebo predať. Na Coinbase aktuálne prebieha akcia pre nových používateľov, pri nákupe bitcoinu za 100 dolárov, vám pošlú bitcoin v hodnote 10 dolárov ako bonus.

Každá z týchto stránok ponúka aj možnosť na nákup a predaj bitcoinu. Preto, ak už máte vytvorenú peňaženku, je najvyšší čas do nej nakúpiť bitcoiny. Neviete sa rozhodnúť, ktorú bitcoin peňaženku si zvoliť? Prečítajte si naše Porovnanie bitcoin peňaženiek.