Ako začať s bitcoin miningom na hashflare.

Na úvod poskytneme prehľad čo sa dá zakúpiť na stránke hashflare, ukážeme si kalkulačku pre výpočet profitu a nakoniec ako zakúpiť výpočtovú silu.

Cloud bitcoin mining je možný na hashflare. Ponúkajú na prenájom výpočtovú silu na 1 rok. Kontrakt si každý nastaví poľa vlastného gusta. Na stránke je možné zakúpiť dva typy algoritmov na bitcoin minnig. Prvým je SHA-256 a druhým SCRYPT.

Hashflare btc mining

SHA-256 je optimalizovaný pre bitcoin. SCRYPT sa skôr používa pre litecoin, preto odporúčam zakúpiť výpočtový výkon pre SHA-256. Nižšie si ukážeme, aký bude rozdiel pri investícii 100 dolárov.

Pomocou profit kalkulačky si môžete vypočítať profit vašej investície. Nájdete ju na: Hashflare kalkulačka

hashflare calculation

Ak by sme zakúpili teraz SHA-256 za 100 dolárov (cca 80 eur), ročný príjem by predstavoval cca 300 dolárov. Vieme takto pri investícií 100 dolárov prísť k zisku cca 200 dolárov za rok. Ak by sme zakúpili SCRYPT výpočtový výkon za 100 dolárov, ročný príjem by bol cca 140 dolárov. Už vieme, že pre bitcoin mining bude najlepšie zakúpiť výpočtovú silu v SHA-256.

Prvý krok je registrácia na stránke: Hashflare

Následne je možné kúpiť výpočtovú silu.

Po kliknutí na „Buy Hashrate„, budete môcť zvoliť koľko výkonu konkrétneho algoritmu chcete zakúpiť.

choose hash power

Následne po kliknutí na proces budete mať k dispozícii stránku pre potvrdenie kúpi.

bill check

Potom vyberiete spôsob platby.

payment choose

Dostupné spôsoby platby sú: prevodom z účtu, platba kreditnou kartou alebo platba bitcoinom. Pri platbe kartou je možné vybrať si z možností UP – UniversePay alebo C – Connectum. Po kúpe bude vyzvaní na zadanie 4 miestneho čísla, ktoré nájdete v internet bankingu po vykonaní platby alebo niektorým môže prísť už v sms správe. Stalo sa nám, že kým sa platba v internet bankingu presunula z verifikovaných do vykonaných (až tam je možné vidieť verifikačný kód), na stránke hashflare už bola platba označená za expired. Napísali sme e-mail na support, kde sme poskytli screen z internet bankingu. Do niekoľkých hodín nám odpísali. Platbu overili spoločnosťou, ktorá rieši platby kreditnou kartou a následne označili platbu za vykonanú. Pri platbe bankovým prevodom sme nemali žiadny problém a platba bola do 2-3 dní stále uvedená do stavu „Procesed“ a výpočtový výkon nám bol pripočítaný.

hashflare