Ako vytvoriť bitcoin peňaženku na coinbase

  • Coinbase je považovaná za online zmenáreň a poskytuje bitcoin peňaženku
  • Coinbase zastrešuje na jednej platforme aj ďalšie kryptomeny. Medzi najznámejšie patrí Ethereum, Litecoin a Bitcoin Cash a postupen pribúdajú aj ďalšie
  • Registrácia na coinbase je zdarma
  • Posielanie bitcoinu vrámci coinbase je bez poplatkov
  • Ponúka služby na nákup a predaj bitcoinu
  • Výhodou je prepojenie jedného účtu s platformou COINBASE PRO, čo je burza kde bez ďalšej registrácie viete obchodovať za nižšie poplatky a máte na výber z viacero kryptomien
  • prostredníctvom coinbase earn, možnosť získať jednoducho kryptomeny v hodnote desiatokt eur

bitcoin peňaženka na coinbase

Návod ako si vytvoriť peňaženku na coinbase:

1. Registrovať sa na stránke: Coinbase
Pri registrácii na tomto linku ponúka coinbase pri nákupe za 100 dolárov bonus bitcoin v hodnote 10 dolárov. Pre registráciu je postačujúce zadať meno, priezvisko, svoj e-mail a heslo, ktoré budete používať pre túto stránku. Je nutné mať 18 rokov a súhlasiť s licenčnými podmienkami.

registracia na coinbase

Po registrácii obdržíte potvrdzujúci e-mail do svojej e-mailovej schránky.

2. Prihlásiť sa na stránku
Je potrebné prejsť na prihlásenie „Sign In“ a zadať prihlasovacie údaje, čiže e-mailovú adresu a heslo, ktoré ste si vytvorili pri registrácii. Ak je to vaše prvé prihlásenie, budete vyzvaní na overenie identity prostredníctvom svojho telefónneho čísla a doloženie jedného dokladu (možný výber pasu, občianskeho alebo vodičského preukazu). Tieto kroky môžete nateraz preskočiť, no v prípade, že si budete chcieť kúpiť bitcoin, bude potrebné ich doplnenie.

3. Overenie identity (možné preskočiť)

Po overení e-mailu budú chcieť overiť telefónne číslo a odfotografovať vodičský alebo občiansky preukaz. Overenie čísla bude slúžiť aj na posielanie overovacieho kódu ak sa prihlásite z neznámeho zariadenia. Coinbase je regulovaná a licencovaná spoločnosť, nemusí sa báť, že vaše údaje budú zneužité.
identity verification on coinbase

Po prihlásení budete presmerovaní na hlavnú stránku „Dashboard„, kde môžete vidieť vidieť vývoj svojho krypto portfólia za určité časové obdobie. Môžete si vybrať obdobia od 1 hodiny až po 1 rok. Ak vás to zaujíma, k dispozícii sú aj vývojové grafy jednotlivých kryptomien. Ak sa presuniete smerom nadol, nájdete vaše portfólio, kde sú zobrazené vaše aktuálne kryptomeny. Nájdete aj vašu aktuálnu aktivitu na stránke.

coinbase

 

4. Prejsť do záložky „Accounts“ (účty)
V tejto časti stránky nájdete svoju bitcoin adresu, ktorú zasielate niekomu, aby ste mu umožnili poslať bitcoin práve vám. V časti „BTC Wallet“ (bitcoin peňaženka) kliknite na „Receive“ (prijať).

bitcoin addressa na coinbase

Takto vyzerá vaša bitcoin adresa na coinbase. Pre jednoduchosť načítania sa často používa QR-kód.

 

Bonus: earn on coinbase

earn coinbase

Coinbase ponúka možnosť ako pomocou učenia získať kryptomeny takmer zadarmo. Odmenou za pozretie krátkeho 2-3 minutového videa a správne vyplnenie kvízu môžete získať 10 USD a to až za niekoľko kryptomien a takto získať odmenu aj 50 a viac dolárov.

Ako zaplniť bitcoin peňaženku sa dozviete na: Nákup BTC na coinbase.